Refinancování úvěrů

Končí Vám fixace u hypotéky?

Dnes už není žádný problém přejít k jiné bance. U hypotéčních úvěrů je takový přechod možný bez problémů ve výroční Vaší fixace. Nicméně je třeba toto řešit dostatečně dopředu, abyste stihli vyřídit nový úvěr do termínu dané fixace. Čím dříve, tím lépe. Málo kdo ví, že dnes je možné si refinancování hypotéky připravit až rok dopředu, tedy nyní jsou velmi levné úrokové sazby a je možné si je zafixovat u nové banky již nyní a za rok jenom nechat vyplatit stávající úvěr a převést ho k nové bance. Nebojte se nechat si zpracovat další nabíky, můžete tak ušetřít spoustu peněz.

Úvěry ze stavebního spoření jsou na vyřízení refinancování komplikovanější, ale i s nimi si umíme poradit.

Nejste spokojeni s podmínkami svého spotřebitelského úvěru nebo americké hypotéky?

Nevadí, u těchto úvěrů se dá v podstatě kdykoliv přejít jinam a celý procest je mnohem jednodušší než u hypotéky nebo stavebního spoření. Na refinancování spotřebitelských úvěrů, kreditních karet a jiných úvěrů se dají ušetřit velké peníze. U Americké hypotéky platí totéž. Zde je výhoda, že nemusít čekat na výročí fixace, ale můžete refinancování řešit kdykoliv.

Hypotéční úvěry

Hypotéční úvěry je nejvýhodnější refinancovat v době výročí fixace. To je jedinná doba, kdy klient neplatí žádné sankce. Mimo výročí fixace bývají saknce velmi vysoké a refinancování se tedy nevyplatí. Hypotéční úvěr se dá refinancovat až rok dopředu, což je obrovská výhoda, protože si tak můžete zafixovat levný úrok, který je nyní a banka Vám ho nemůže zvednout. U spousty bank jde vyřídit tzv. zjednodušené refinancování, kde někdy ani nemusíte dokládat příjmy, dělat další odhad a podobné administrativní věci, takže se refinacování dá vyřídit relativně rychle, vždy ale záleží na konkrétním úvěru.

Neúčelové úvěry - americká hypotéka

Neúčelová hypotéka (známá jako americká hypotéka) jde také samozřejmě refinancovat. Zde je výhodou, že nemusíte čekat na výročí fixace, protože podle zákona Vám banka může udělit saknci pouze do výše 1 %. Tedy nepohybuje se to v řádek desítek procent jako u klasické hypotéky. Pokud se v jiné bance dají domluvit výhodnější podmínky, může se Vám refinancováí vyplatit i v případě tohoto sankčního poplatku.

Úvěry ze stavebního spoření

Úvěry ze stavebního spoření je možné také refinancovat. Zde je ale několik nástrah, zejména v podobě překlenovacího úvěru (meziúvěru). Pokud tedy máte úvěr v tzv. meziúvěru, není příliš snadné se z úvěru vyvázat. V některých případech to je možné, ale stavební spořitelny to často nedovolují. Opět zde platí, že člověk musí vědět, jak se stavební spořitelnou komunikovat. Někdy se vyplatí takovýto úvěr převést na jiný úvěr ze stavebního spoření, ale často bývá výhodnější hypotéční úvěr, díky nízkým úrokovým sazbám, které nyní jsou aktuální.

Spotřebitelské úvěry

U spotřebitelských úvěrů bývají u bank celkem velké rozdíly co do úrokové sazby a tedy i RPSN (roční procentní sazba nákladů). Pokud dokonce máte úvěrů více, často bývá výhodné je sloučit do jednoho. I zde platít, že je třeba se dívat, kolik přeplatíte, což je závislé na tom, jak dlouho úvěr máte splácet, jaký je úrok, jaké jsou další náklady na vedení úvěru, zda k němu platíte pojištění, atd. Refinancovat do spotřebitelského úvěru se často dají i kreditní karty, které mívají velmi nevýhodné podmínky v podobě vysokých úroků.

Sjednejte si nezávaznou schůzku